Čo viete či neviete o svojej práčke?

... a čo to môže spôsobiť?

Prečo práčka a tiež aj bielizeň niekedy príliš nevonia či dokonca zapácha, je v posledných rokoch zapříčeno moderným spôsobom prania, a to konkrétne praním pri nízkych teplotách (30-40°C). Tým dochádza k množeniu baktérií a nárastu plesní v rôznych častiach práčky kvôli rozmočeným zbytkom prácach prostriedkov s nečistotami a mastnotou, ktoré sa hromadia v priehradke na prací prostriedok a pod bubnom, a už spomínaná nízka teplota je nezničí.

Máme pre Vás vyskúšanú radu a pomoc - zásobník je potreba vyčistiť pomocou Čističe práčky (nr. 3013), ktorý zmiešate s  vodou pomere 1:2, a na 15-30 minút roztok nalejete do zásobníka na prací prípravok a aviváž, a potom opláchnete. Samotné čistenie vnútra práčky - nečistoty za bubnom, ktoré bežne nie sú vidieť, ale o to väčšie ťažkosti môžu spôsobiť, Vám zabezpečí tiež tento Čistič práčky. Nasypte ho do prázdneho bubna práčky a nastavte program s teplotou na 60-90 ° C bez bielizne, pracieho prostriedku a bez predpierania. Je vhodné aspoň raz za dva týždne použiť program na minimálne 75 ° C, ten zničí baktérie aj plesne.

Pryžové časti práčky je tiež potrebné očistiť pomocou prostriedku na ošetrenie gumových častí práčky (nr. 3063). Prostriedok naneste na gumovú časť a rovnomerne rozotrite, a miesto pomocou hubky alebo handričky vyčistite.

Ak je problém so zápachom bielizne ihneď po vypraní, mohol by to spôsobiť rozklad tukov enzýmom z nadmernej koncentrácie prášku v práčke (alebo koncentrácia v prášku samotnom), alebo vo zvyškoch vody v "hluchých" miestach výtoku z práčky. V tomto prípade možno odporučiť striedanie prášku s tekutým gélom. Diely práčky sa tým samočistí a zvyšky nečistôt sa riedi v práčke. ak sa užívajú len pracie gély, je potreba vkladať je v nádobke (dávkovaím balónika) priamo do bubna práčky, pretože inak môžu zanášať dávkovací zásobník. dávkovanie pracieho prostriedku (prášok alebo gél) Eurona odporúčame vždy vkladať priamo do bubna v dávkovacom balónika.

Ďalším dôvodom môže byť preplnená práčka. je potreba odhadnúť množstvo bielizne v jednej várke. Ak je bubon práčky preplnený, bielizeň sa v ňom náležite neprevracia, a tým sa dobre nevyperie, nevymáchá a bude zapáchať Po praní je potrebné nechať pootvorený zásobník aj dvierka práčky, aby nevznikla pleseň a práčka nezosmrdelo. Veľkosť náplne pračky si môžete jednoducho overiť (u bočného vkladanie bielizne) tak, že medzi prádlom a hornou časťou práčky by mala byť medzera cca na výšku Vašej dlane. Dávkujte prací prostriedok podľa tvrdosti vody a návodu na obale. Žmýkanie naneste na vyšší počet otáčok, lepšie preschne. Bielizeň sušte radšej vonku.

Ďalšou príčinou problémov môže byť prípad, kedy práčka nemá samostatný odpad. Odpad sa môže zaniesť a do práčky sa tak vracia špinavá voda. Odtokovú hadicu môže tiež upchať zanesený filter. Vo filtri sa drží nečistoty s vodou, baktérie aj plesne. Tomu sa dá predísť pravidelným čistením filtra najmenej trikrát do roka.

Ďalším problémom je vodný kameň na vykurovacej špirále. vodný kameň spôsobuje zlú funkciu špirály, ktorá potom nehreje, a v studenej vode sa bielizeň dobre nevyperie. V domácnostiach s tvrdou vodou je potrebné raz za dva mesiace práčku zbaviť usadenín pomocou prostriedku na odvápnenie, pomocou Čističe práčky (nr. 3013) či používaním pracích prostriedkov Eurona, ktoré tieto zložky na odvápnenie už obsahujú.

Komentárov   

0 #1 Naty 2014-08-23 16:24
Nemusím vďaka Eurona používať žiadne kalgony a podobné veci na vodný kameň. Všetko je už obsadené v pracom prášku.
Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Máte nejaký dotaz? Spýtajte sa na čokoľvek.

Priatelia

Hľadáte prácu, zamestnanie, prácu na doma za slovenské peniaze? Inzercia Domáce práce z celej ČR. Chcete nájsť prácu v Čechách práce na internete, zoznam voľných miest, lepšie ako úrad práce Práca. Hľadáte letnú brigádu? Sezóny aj dlhodobé Brigády. Podnikania, multi level marketing MLM, existuje viac multilevlů než len Eurona. Včelárenie a včelárstvo to všetko na včelárske potreby pre včelárov máme včelárske stránky aj pre slovenského včelára.
RAPID AUTOHIFI eshop a kamenná predajňa, Rybárske potreby ARYBÁŘSTVÍ eshop a kamenná predajňa. Fanstránky k Eurona nájdete Českom a Poľskom jazyku. http://kosmetika-drogerie.deni.cz/images/sk.pnghttp://kosmetika-drogerie.deni.cz/images/cz.pnghttp://kosmetika-drogerie.deni.cz/images/pl.png 
.

Aktuality

03.06.2019

Nový akční minikatalog pro měsíc červen 2019

Akce trvá od 2.6. - 1.7.2019

 

01.05.2019

Oslavte s Euronou první květnový den - lásky čas!

 

01.03.2019

Nový katalog Eurony jaro 2019! Objevte exkluzivní novinky!

Platný od 1.3.2019

 

07.01.2019

K prodeji nové číslo EURONA NEWS. Cena časopisu 29Kč nr. 9377

 

04.01.2019

Aktualizovaný ÚSPĚŠNÝ START pro nováčky