Multi Level Marketing

Multi-level marketing ( MLM ) je forma priameho predaja alebo sieťový marketing. Podstatou je skrátenie distribučného reťazca na minimum. Výrobca alebo dodávateľ služieb vytvára podmienky pre samotné podnikanie nezávislých priamych predajcov. Tak vzniká mnohovrstvá ( multi level ) štruktúra – sieť predaja, ktorá je účinnejšia a lacnejšia než klasický distribučný reťazec veľkoskladov, veľkoobchodov atď. Ide o akúsi kombináciu priameho predaja a „frenčizingu“.
 

Multi level marketing versus Klasický systém predaja

V multi level marketingu sa zrušia tradičné medzičlánky a časť ušetrených peňazí dostane priamo predajca, ktorý zastupuje prácu klasických sprostredkovateľov. Naviac dostane predajca ďalšiu časť finančnej úspory za prácu ľudí, ktorých získal do svojej predajnej siete. Zbytok usporených peňazí sa použije na vývoj výrobku, prípadne na zníženie konečnej ceny výrobku.
 

Klasický systém predaja vyrobí výrobok napríklad za tisíc korún, potom sa dostáva do veľkoobchodov, skladov, k dopravcom, k dealerom, do maloobchodov a nakoniec ho dostane spotrebiteľ. Aby sa o výrobku spotrebiteľ dozvedel, je potrebné vytvoriť reklamu ( reklamná agentúra ) a zaplatiť jej zverejnenie ( TV, rádio, bilboardy atď.). Tým mnohonásobne narastie cena.
 

Multi-level marketing je systém, ktorý v podstate zamedzuje plýtvaniu. Ušetrené peniaze sa rozdelia medzi zákazníkov, predajcov a organizátorov.
 

Doporučujeme zavítať na tieto weby, tam je všetko veľmi kvalitne a profesionálne vysvetlené.
 

www.multilevelmarketing.cz

www.dreamlife.cz

Komentárov   

0 #1 Ivanna Hagovicová 2014-07-22 21:23
Mohli by ste sem hodiť aj nejaké odkazy na MLM stránky vo slovenčina aj keď ono to je asi jedno ...
Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Máte nejaký dotaz? Spýtajte sa na čokoľvek.

Priatelia

Hľadáte prácu, zamestnanie, prácu na doma za slovenské peniaze? Inzercia Domáce práce z celej ČR. Chcete nájsť prácu v Čechách práce na internete, zoznam voľných miest, lepšie ako úrad práce Práca. Hľadáte letnú brigádu? Sezóny aj dlhodobé Brigády. Podnikania, multi level marketing MLM, existuje viac multilevlů než len Eurona. Včelárenie a včelárstvo to všetko na včelárske potreby pre včelárov máme včelárske stránky aj pre slovenského včelára.
RAPID AUTOHIFI eshop a kamenná predajňa, Rybárske potreby ARYBÁŘSTVÍ eshop a kamenná predajňa. Fanstránky k Eurona nájdete Českom a Poľskom jazyku. http://kosmetika-drogerie.deni.cz/images/sk.pnghttp://kosmetika-drogerie.deni.cz/images/cz.pnghttp://kosmetika-drogerie.deni.cz/images/pl.png 
.

Aktuality

03.06.2019

Nový akční minikatalog pro měsíc červen 2019

Akce trvá od 2.6. - 1.7.2019

 

01.05.2019

Oslavte s Euronou první květnový den - lásky čas!

 

01.03.2019

Nový katalog Eurony jaro 2019! Objevte exkluzivní novinky!

Platný od 1.3.2019

 

07.01.2019

K prodeji nové číslo EURONA NEWS. Cena časopisu 29Kč nr. 9377

 

04.01.2019

Aktualizovaný ÚSPĚŠNÝ START pro nováčky